Opieka nad niepełnosprawną ruchowo osobą to ogromne wyzwanie. Codzienna pielęgnacja takiej osoby wymaga bardzo dużego wysiłku i naraża opiekuna na poważne problemy z kręgosłupem. Nieocenioną pomocą może okazać się podnośnik pacjenta.

Jaki podnośnik pacjenta wybrać?

W zależności od potrzeb podnośniki pacjenta możemy podzielić na kilka rodzajów:
  1. Stacjonarny - idealne rozwiązanie dla osób które potrzebują używać go w jednym miejscu, np. przenosząc chorego z łóżka na wózek.
  2. Przenośny - to podnośnik służący do przemieszczenia chorego pomiędzy pomieszczeniami.
  3. Wannowy - dopasowany do większości wanien. Posiada krzesełko i regulacje oparcia, dzięki czemu codzienna kąpiel staje się łatwiejsza.
Podnośnik pacjenta manualny czy elektryczny?

Bardzo wiele osób zastanawiając się na zakupem czy wynajmem podnośnika pacjenta zadaje to pytanie.

Podnośniki pacjenta manualne są przeznaczone głównie dla osób często korzystających z samochodów. Tego typu podnośnik jest bardzo łatwy w obsłudze i nie wymaga zasilania. Zainstalowane łożyska oporowe umożliwiają podnoszenie i unoszenie osoby niepełnosprawnej bez większego wysiłku w każdych warunkach.

Drugim rodzajem są elektryczne podnośniki pacjenta, które są najchętniej wypożyczanym sprzętem przez naszych Klientów. Są one sterowane pilotem, posiadają wbudowane akumulatory, których czas pracy wynosi 3-4 doby bez konieczności ładowania. Są one dość małych gabarytów i posiadają bardzo szeroki zakres pracy ramienia. Łatwe w składaniu i rozkładaniu w czasie transportu.

Jakiego typu nosidło wybrać?

Nosidła - chusty możemy podzielić na:
  • uniwersalne,
  • higieniczne do stosowania w toalecie,
  • wykonane z siatki poliestrowej która idealnie sprawdza się w czasie kąpieli gdyż tego typu chusty nie chłoną wody,
  • z oparciem, idealne dla osób które same nie są w stanie samodzielnie utrzymać głowy w pionie (dotyczy to głównie osób lezących).
Przy wyborze podnośnika pacjenta musimy pamiętać również o jego udźwigu. Jeśli będzie on za mały, nie będziemy mogli przetransportować osoby niepełnosprawnej. Zbyt mały udźwig może doprowadzić do uszkodzenia sprzętu.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą podnośników pacjentów na wynajem krótko lub długoterminowy. Nasza wypożyczalnia oferuje najnowsze modele podnośników pacjenta z grupy sprzętów premium.
Wynajem sprzętu dla firm i osób prywatnych
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
Elastyczna oferta wynajmu, niskie koszty wynajmu
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
# kontakt z nami
Masz pytania napisz lub zadzwoń do nas
Forumlarz kontaktowy