Nasza firma ma przyjemność zaoferować Państwu łózka rehabilitacyjne do wypożyczenie.

Dbałość o komfort pacjenta, szczególnie w warunkach domowych może stać się niejednokrotnie bardzo dużym wyzwaniem dla osób najbliższych. Dlatego warto rozważyć wypożyczenie łóżka rehabilitacyjnego. Wynajem tego rodzaju sprzętu powinien być dobrze przemyślany - nie każde łóżko rehabilitacyjne zapewni komfort dla osoby z naszego bliskiego otoczenia.

Na rynku jest bardzo wiele modeli łózek rehabilitacyjnych czy inaczej zwanych ortopedycznych lub szpitalnych. Łóżko rehabilitacyjne ze względu na wagę możemy podzielić na:
  • Standardowe - dostosowane są do obciążenia na poziomie maksymalnej wagi użytkownika do 135 kg, przy bezpiecznym obciążeniu roboczym łóżka do 175 kg.
  • Bariatryczne - dostosowane są do obciążenia na poziomie maksymalnej wagi użytkownika nawet do 300kg kg.
Kluczową kwestią w wyborze łóżka rehabilitacyjnego powinny być jego parametry techniczne.

Pierwszym parametrem będzie regulacja wysokości. Powinna być ona elektryczna. Podnoszenie oparcie ułatwia życie nie tylko opiekunom ale i samemu choremu. Pacjent dzięki elektrycznemu podnoszeniu oparcia może np. przesiadać się samodzielne na wózek inwalidzki. W przypadku osób, które opiekują się chorym - regulacja elektryczna wysokości łóżka pomaga w codziennych czynnościach pielęgnacyjnych. Standardowy zakres regulacji wysokości łóżek rehabilitacyjnych sterownych elektrycznie wynosi od 40 do 80 cm.

Drugim bardzo ważnym czynnikiem jest regulacja położenia leża. Standardowe łóżka rehabilitacyjne 90 x 200 cm wypełnione są listwami sprężynującymi, które posiadają możliwość ustawienia poszczególnych segmentów leża. Podniesienie ud pozwala choremu na zmniejszenie ryzyka sztywności stawów. Podniesienie oparcia natomiast daje możliwość choremu na samodzielne siedzenie.

Dodatkowe elementy wyposażenia łózek ortopedycznych to np. regulowane barierki boczne, które chronią pacjenta przed upadkiem. Barierki boczne w czasie opuszczenia łóżka rehabilitacyjnego powinny się znajdować poniżej leża, tak aby choremu było łatwiej wstać.

Nasza wypożyczalnia oferuje Państwu szeroką gamę łóżek rehabilitacyjnych do wynajęcia na okres krótko i długoterminowy. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.
Wynajem sprzętu dla firm i osób prywatnych
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
Elastyczna oferta wynajmu, niskie koszty wynajmu
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
# kontakt z nami
Masz pytania napisz lub zadzwoń do nas
Forumlarz kontaktowy