# Home / Nowość / Exogen

Exogen - szczegóły produktu

Proces gojenia wielu złamań trwa dłużej, niż przewidywano.

Można temu zaradzić dzięki aparatowi EXOGEN.

 Przez złamanie Twoje życie może stanąć w miejscu, co powoduje frustrację i zniechęcenie. W przypadku powikłań zdrowotnych lub czynników ryzyka utrudniających naturalny proces gojenia tkanki kostnej wymagane mogą być długotrwałe procedury lub bolesny zabieg chirurgiczny, aby złamana kość się zrosła.

Każdy pacjent zasługuje na bezbolesne leczenie złamania, aby mógł powrócić do swoich ulubionych zajęć.

 

 

Aparat EXOGEN wspomagający leczenie złamań wykorzystuje bezpieczne, niewywołujące bólu fale ultradźwiękowe o niskim natężeniu (LIPUS) do wzmacniania naturalnej zdolności gojenia tkanki kostnej na trzy sposoby:

Stymulacja
Aparat EXOGEN przesyła fale ultradźwiękowe przez skórę, powodując ruch stymulujący komórki ciała.

Aktywacja
Fale ultradźwiękowe generowane przez aparat EXOGEN aktywują komórki w ciele pacjenta.

Zwiększona ekspresja
Fale ultradźwiękowe generowane przez aparat EXOGEN sprzyjają zwiększonej ekspresji na potrzeby przyspieszenia leczenia złamania.Aparat EXOGEN wspomaga gojenie tkanki kostnej w każdym stadium

W ciągu kliku minut od złamania kości organizm uruchamia proces naprawy uszkodzenia. Na zrost złamania składa się kilka odrębnych stadiów. Aparat EXOGEN przyspiesza gojenie tkanki kostnej poprzez stymulację naturalnych procesów gojenia.

 


1. Stan zapalny
Gdy dochodzi do złamania kości, krwinki białe przeprowadzają proces usuwania zanieczyszczeń powstałych na skutek złamania. Powoduje to stan zapalny, który doprowadza do wzrostu nowych krwinek — jest to pierwsze stadium leczenia.

2. Miękka kostnina
Krwinki dzielą się i namnażają w pobliżu złamania, co prowadzi do powstawania nowych naczyń krwionośnych, które wspomagają proces gojenia. Ciało również zaczyna wytwarzać tkankę włóknistą, aby połączyć złamanie kości. Materiał ten jest nazywany miękką kostniną.

3. Twarda kostnina
Ciało stopniowo zastępuje miękką kostninę twardą kostniną, co umożliwia solidniejsze połączenie fragmentów kości. Wytrzymalszą kostninę, która powoduje wytworzenie uwypuklenia w miejscu złamania, można dostrzec na zdjęciu rentgenowskim po upłynięciu kilku tygodni od złamania.

4. Przebudowa kości
W końcowym stadium leczenia kości ciało zastępuje starą kość nową kością w ramach procesu nazywanego przebudową kości. Przebudowa kości sprawia, że kości stają się wytrzymalsze i bardziej złożone, a krążenie krwi w kości ulega poprawie.

 

Podobne produkty

Wynajem sprzętu dla firm i osób prywatnych
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
Elastyczna oferta wynajmu, niskie koszty wynajmu
możliwość wynajmu na tydzień, miesiąc i dłużej
dowóz z montażem i instrukcją użytkowania
profesjonalne doradztwo
konkurencyjne ceny wypożyczenia
# kontakt z nami
Masz pytania napisz lub zadzwoń do nas
Forumlarz kontaktowy